Експозиція

Музей національної архітектури й побуту Пирогово за своє сорокалітнє існування зібрав на своїй чималій території більше двох сотень об’єктів, так чи інакше цікавих відвідувачам. Більшість будівель на території музею є справжніми, тобто  побудованими дійсно українцями тієї епохи, однак існують і відновлені по описах житла та інші будови.

Найбільш старою й цікавою будовою на території Пирогово можна назвати одномісну хату, побудовану ще в 1587 році. Усередині ви побачите відтворення предметів побуту українця шістнадцятого століття – погодьтеся, досить цікаве видовище.

Музей Пирогово являє собою більше 150 гектар території, на якій розподілилися не просто будови стародавньої України, але саме розподілені по регіонах об’єкти побуту й архітектури. У плині трьох або чотиригодинної прогулянки по Пирогово ви зможете начебто обійти всю країну: відвідати Полісся, Поділ, Карпати, Надднепрянщину, Полтавщину, Південну Україну. Всі ці регіони представлені в музеї.

Основна цінність музею полягає, мабуть, у його природності – прогулюючись по його чималій території ви не просто побачите музейні експонати, але насолодитеся дійсною українською природою, послухаєте народну музику, познайомитеся з фольклором і культурою країни різних століть.

Новини

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.